Лацио допусна разгромна загуба като гост на Катания с 0:4 в двубой от 11-ия кръг на италианското първенство. Римляните се отдалечиха от челото и вече са пети с 19 точки.

Катания се придвижи до седмото място и вече е с 15 точки. Гомес на два пъти, Лоди от дузпа и Бариентос бяха автори на головете за победителите. Лацио разочарова привържениците си, като не можа да направи нищо запомнящо се в мача.

Третият Наполи допусна късно изравняване срещу Торино. Южняците водеха с 1:0, след като Кавани бе открил в шестата минута, но допуснаха изравняване в 90-ата минута, когато точен бе Сансоне. Те имат 23 точки и продължават да са трети.

Фиорентина изпревари Лацио от четвъртото място. Тимът от Флоренция се наложи над Каляри с 4:1 и вече има 21 точки.