Предстоящият съперник на Лудогорец на 1/16-финалите на Лига Европа – Лацио, претърпя много тежка загуба в последния си мач за годината. Римляните отстъпиха с 1:4 при гостуването си на Верона от 17-ия кръг на Серия А и изглежда съвсем скоро Владимир Петкович ще бъде сменен на треньорския пост.

Николай Михайлов изобщо не попадна в групата на Верона.

Лука Тони откри резултата още в 5-ата минута в полза на домакините. "Орлите" изравниха с попадение на Лукас Биглия в 27-ата мин., но още преди почивката, в края на първото полувреме Верона възстанови преднината си чрез Хуан Итурбе. През втората част нови два гола добавиха Ромуло в 63-ата и Тони в 78-ата мин., за да оформят крайното 4:1.

След тази загуба Лацио остава с актив от 20 точки, заемайки 10-а позиция, като със същия актив от точки са всичките отбори от 8-о до 12-о. Верона продължава със сензационното си представяне и е 5-и в подреждането с 29 т.