Лацио победи Интер с 3:1 на „Джузепе Меаца“ и на практика сведе шансовете на „нерадзурите“ за евротурнири през следващия сезон почти до нулата. За сметка на това Наполи би Болония класически и си заслужи място в групите на Шампионската лига.

Лацио поведе в 22-ата минута с гол на Серджо Флокари. Попадението дойде слеед трудни начални минути за римляните, но им даде тласък в играта по-нататък. В 33-ата минута обаче Интер изравни резултата чрез Рикардо Алварес. Последва и греда на Камбиасо, който стреля добре, но Федерико Маркети изби в страничния стълб.

В последната минута на полувремето обаче Ернанеш бе точен от дузпа и Лацио си върна преднината. Дузпа имаше и за Интер в средата на втората част, но Алварес не успя да вкара.

В 77-ата миута Оджени Онази със страхотен гол от около 25 метра сложи край на надеждите на Интер и направи резултата 3:1

След загубата Интер е на осмо място в класирането, на пет точки от Лига Европа два кръга преди края на сезона.

Наполи пък математически подпечата второто си място в Серия „А“ и вече е сигурен участник в груповата фаза на Шампионска лига. Това стана след убедителна победа с 3:0 над Болоня.

Всичките голове паднаха през второто полувреме - Марек Хамшик бе точен в 53-ата минута, Едисон Кавани в 63-ата и Блерим Джемайли в 77-ата.