Лацио се класира за полуфиналите за Купата на Италия. "Орлите" биха Катания с 3:0 в първия четвъртфинал от надпреварата и си осигуриха място сред най-добрите четири. Раду откри резултата за Лацио в 30-ата минута.

До края на полувремето домакините продължиха да натискат, но до нов гол не се стигна. В 61-ата минута Ернандеш направи 2:0. Отново той затвърди успеха на момчетата на Владимир Петкович в последната минута на срещата. Южняците с нищо не можаха да се противопоставят на съперника си и логично отпаднаха от надпреварата.

На полуфиналите Лацио ще спори с победителя от сблъсъка между Ювентус и Милан, който е в сряда. Другите две четвъртфинални двойки са Интер - Болоня (15 януари) и Фиорентина - Рома (16 януари).