Лацио се класира за финала за Купата на Италия, след като победи Ювентус с 2:1 е реванша на „Стадио Олимпико“ и би с общ резултат 3:2 от двете срещи. Съперник на „орлите“ за трофея ще е победителят от двойката Рома – Интер. В първия мач Рома спечели с 2:1.

Срещата започна с лек натиск на гостите от Торино, които дори имаха претенции за дузпа в 8-ата минута, след като Мирко Вучинич бе съборен в наказателното поле от вратаря Федерико Маркети. Такава обаче не бе отсъдена. До края на първото полувреме двата тима играха много равностойно и не успяха да си отбележат гол.

Лацио се класира напред след изключителна драма в добавеното време на мача. След като Алваро Гонзалес бе открил резултата за домакините в 53-ата минута с глава, в 91-ата Артуро Видал изравни за „бианконерите“ и всички мислеха, че срещата ще отиде на продължения. Това обаче не се случи, защото само минута по-късно Серджо Флокари бе точен за 2:1 и вдигна целия „Стадио Олимпико“ на крака.

Другият финалист ще бъде определен на 17 април, когато е реваншът между Рома и Интер. Първата среща беше спечелена от римляните с 2:1.