Каляри изненада Рома на "Олимпико", след като се наложи с 4:2 в първия мач от 23 кръг на италианската Серия А.

Гостите от Сардиния, които се борят за оставане в елита се представих отлично и през цялата среща бяха по-добрия отбор. Каляри откри още в 3-ата минута чрез белгиеца Найнголан. Капитанът на "вълците" Тоти възстанови равенството в 35-ата минута.

В самото начало на второто полувреме вратарят на Рома Гойкоечеа допусна груба грешка , като си отбеляза автогол и гостите поведоха в резултата. Каляри реши мача в своя полза с нови две попадения чрез Соу (53) и Пизано (71). Рома успя да стигне до още един гол в добавеното време на срещата чрез Маркиньо.

Така Каляри спечели две много важни точки и се отдалечи от опасната зона, а Рома остава на 8-ма позиция.