Каляри и Сампдория завършиха наравно 2:2 в мач от 4-ия кръг, който феновете на двата тима със сигурност ще помнят дълго.

Привържениците видяха три гола в последните три минути на двубоя, чийто изход до последно не бе известен.

Албин Екдал даде преднина за Каляри в 26-ата минута, но Маноло Габиадини изравни в 89-ата. В първата минута на даденото от съдията продължение Даниеле Конти взриви трибуните с втори гол, но това съвсем не бе всичко.

В 93-ата минута Лоренцо де Силвестри се озова в прегръдките на съотборниците си от Сампдория, след като простреля вратаря Агаци, оформяйки крайното 2:2.

Със спечелената точка Каляри се изкачи на 9-а позиция с актив от 5 пункта, но с мач повече от съперниците си, докато генуезците са 15-и с едва 2 точки.

В късния мач от съботната програма Дженоа и Ливорно не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0.