Успешната серия на Ювентус от 22 мача без загуба в Серия „А” най-сетне бе прекъсната. Наполи победи шампиона с 2:0 в среща от 31-ия кръг на първенството на Италия и даде шанс на Рома да скъси преднината на „старата госпожа” на върха.

Юве остава лидер с 81 точки, следван от Рома със 70, но и мач по-малко (посреща Парма в този кръг). Трети е Наполи, но дори и след днешната победа, тимът от Неапол е с едва 64 точки – твърде голяма разлика с първия, за да се надява на нещо повече от второто място.

Домакините тотално надиграха шампионите от Ювентус и вкараха по един гол във всяко полувреме. Първо в 37-ата минута точен бе Хосе Кайехон, а след това в 81-ата Мартенс успя да покачи на 2:0 и закономерно да затвърди победата на своя тим.

Въпреки 6-минутното продължение, което съдията даде на двубоя, гостите от Юве така и не успяха да стигнат до гол.