Ливорно, който е в зоната на изпадащите дори след тази точка, успя да стигне до равенство 2:2 с Интер, след като изоставаше с 0:2 след едно полувреме игра. Така „нерадзурите” взеха само точка от мача си от 31-ия кръг на Серия „А”, остават на 5-о място с 49 точки и дават шанс на Парма да ги задмине, ако успее да бие Рома в предстоящото доиграване на отложения мач помежду им от 22-ия кръг.

До почивката всичко изглеждаше чудесно за гостите от Интер, който поведоха с гол Ернандес в 37-ата минута, а в добавеното време на първото полувреме Родриго Паласио удвои след асистенция на Джонатан.

Точно когато мачът изглеждаше решен за почти всички, домакините от Ливорно се върнаха в играта с гол на Паулиньо в 54-ата минута. В края на мача (85-ата минута) те дори успяха да шокират противника си с изравнителен гол на Иносент Емегара.