1. Кака (Милан)

Бразилецът реализира 99-ия си гол за Милан при успеха с 3:1 като гост на Катания. Кака доказа, че се намира в отлична форма, като се разписа в трети пореден мач на "росонерите" във всички турнири.

2. Ренан (Сампдория)

Друг бразилец - Ренан също впечатли с хубаво попадение. Той бе точен в 89-ата минута срещу Интер, като донесе точка на Сампдория за крайното 1:1. Интересно е да се отбележи, че Ренан се появи на терена като резерва само три минути, преди да запише името си сред голмайсторите.

3. Панайотис Коне (Болоня)

26-годишният гръцки полузащитник откри резултата за Болоня при гостуването на Парма, завършило 1:1. В 10-ата минута той прати топката неспасяемо за вратаря Антонио Миранте.

4. Хуан Итурбе (Верона)

Аржентинецът получи топката от Лука Тони и мигновено майсторски я прати във вратата на Фиорентина. Тимът на Николай Михайлов загуби с 3:4 гостуването си на "Артемио Франки", но попадението определено си заслужава да се види.

5. Балде Кейта (Лацио)

18-годишният сенегалец вкара на Наполи в края на мача, завършил със загуба на Лацио с 2:4. Кейта, който се появи на терена през втората част, направи за смях отбраната на съперника, преди да се разпише.