Наполи и Милан не успяха да се победят в дербито от 13-ия кръг на Серия "А". Двубоят на "Сан Паоло" завърши 2:2.

Домакините от Наполи, които първоначално бяха сочени за фаворити, откриха резултата още в 4-ата минута чрез Гьокхан Инлер след куриозен далечен удар, който направи за смях вратаря на "росонерите" Абиати.

В 30-ата минута Милан получи втори гол във вратата си. Този път се разписа Лоренцо Лоренцо Инсине след подаване на Кристиан Маджо отдясно.

Милан обаче не се предаде или по-скоро новата звезда на тима Стефан Ел Шаарауи. Именно той се разписа в 44-ата минута след великолепно изпълнение.

20-годишният нападател се превърна в истински герой за Милан, след като успя да изравни в 82-ата минута. Той има вече 10 гола и е начело в голмайсторската листа на Серия "А", въпреки убийствената конкуренция в лицето на Кавани, Ди Натале и други опитни нападатели. В края Ел Шааруи пропусна да донесе трите точки на Милан.

В класирането Наполи е трети с 27 точки, колкото има и Интер, но "нерадзурите" са с мач по-малко. Лидерът Ювентус е с 32. Милан пък заема 10-ата позиция с 15 точки.