Ювентус постигна пета поредна победа в Серия "А". В двубой от 13-ия кръг на шампионата "бианконерите" спечелиха гостуването си на Ливорно с 2:0 и излязоха начело в класирането поне за 24 часа.

Шампионите могат да бъдат изместени от Рома, който утре приема Каляри. Срещата може да гледате от 21:45 часа пряко по bTV Action и онлайн на VOYO.bg тук.

Ювентус можеше да открие резултата още през първото полувреме, но Франческо Барди отрази ударите на Пол Погба, Асамоа и Клаудио Маркизио.

Вратарят на Ливорно обаче се оказа безпомощен в 63-ата минута, когато Фернандо Йоренте засече центриране на Пол Погба. Всичко свърши в 75-ата минута. Тогава испанецът намери Карлос Тевес и аржентинският голмайстор фиксира крайното 2:0.

Така в класирането води Ювентус с 34 точки, пред Рома с 32 и мач по-малко и Наполи с 28. Ливорно пък е 16-и с 12 точки.