Интер се възползва от грешката на Милан и се завърна на четвъртото място в италианското първенство, измествайки отново градския съперник. Това стана факт, след като в последната среща от 24-тия кръг на Серия А "нерадзурите” спечелиха с 3:1 срещу гостуващия Киево.

Срещата започна отлично за домакините и още във 2-ата минута Антонио Касано откри резултата. "Летящите магарета” изравниха в 21-ата мин. чрез Лука Ригони, но Интер бързо си върна преднината и в 26-ата мин. Андреа Ранокия с глава реализира за 2:1. Точка на спора сложи Диего Милито в 50-ата мин.

Ранокия бележи втория гол за Интер.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Така Интер събра актив от 43 точки и вече е само на точка от Лацио, който е на последното 3-то място, даващо право на участие в Шампионската лига. Киево остава 12-и с 28 точки.