Интер се наложи над Верона с 2:0 в осминафинал за Купата на Италия и се класира за следващата фаза на турнира. Валери Божинов влезе като резерва в състава на гостите. Той се появи на терена в 53-ата минута и се отчете със страхотен пропуск. Българинът стреля неточно отблизо и така лиши отбора си от възможността да се върне в мача.

"Нерадзурите" решиха нещата в своя полза в началото на второто полувреме. Антонио Касано откри резултата в 50-ата минута, а Фреди Гуарин направи 2:0 в 54-ата.

След влизането на Божинов играта на Верона се пораздвижи. Освен фрапантният пропуск, той имаше още няколко възможности да вкара. В 83-ата минута той обстрелва вратата на Интер, но ударът му бе спасен. Домакините удържаха преднината си и се класираха за следващата фаза.

Интер - Верона 2:0
1:0 Касано (50)
2:0 Гуарин (54)