Интер завърши 1:1 при домакинството си на Дженоа в мач от 18-ия кръг на Сериа "А".

Така "нерадзурите" не успяха да запишат победа в двубой от шампионата за втори пореден път след поражението с 0:1 от Лацио. Наставникът на Интер Андреа Страмачони, който дебютира начело на Интер именно срещу Дженоа през април (за успеха с 5:4), този път нямаше късмет.

През първата част вратарят на Дженоа Себастиан Фрей се отличи с добри изяви и спаси опасни удари на Антонио Касано и Родриго Паласио. Малко преди почивката Кука пропусна хубаво положение за гостите.

След почивката нямаше много голови ситуации, но все пак паднаха две попадения. В 77-ата минута Чиро Имобиле откри резултата в полза на Дженоа, но осем по-късно Естебан Камбиасо се възползва от добра асистенция на Касано за крайното 1:1.В края на мача резервата Марко Ливая уцели страничната греда и пропусна да донесе успех на Интер. Все пак Дженоа продължава да няма победа на "Джузепе Меаца" като серията датира от 1994 година (седем загуби и три равенства).

Иначе футболистът на "нерадзурите" Андреа Ранокия получи жълт картон, който ще го извади от състава за мача с Удинезе през 2013 година.

В класирането Интер е втори с 35 точки, а Дженоа е 19-и с 14. Лидерът Ювентус има 44.