Интер не успя да победи Болоня и стигна само до домакинско 2:2 в мач от 32-ия кръг на Серия "А". Това бе трета поредна издънка за "нерадзурите", които пропускат пореден шанс за изкачване в класирането.

Началото бе перфектно за домакините и още в 6-ата минута Мауро Икарди откри резултата, засичайки центриране на Нагатомо отляво. В 35-ата минута обаче "Джузепе Меаца" притихна, след като Микеле Пациенца изравни.

В 63-ата минута Икарди отново взриви трибуните със страхотен гол от границата на наказателното поле след перфектен фалцов удар, но десет минути по-късно капитанът на Болоня Панайотис Коне отново изравни, наказвайки отблизо грешка в защитата на Интер.

В 84-ата минута Диего Милито можеше да направи 3:2, след като реферът Паоло Мацолени отсъди дузпа за задържане на Родриго Паласио в наказателното поле, но от бялата точка аржентинският ветеран не успя да преодолее вратаря Джанлука Курчи, който успя да избие топката.

В добавеното време пък влезлият като резерва Роберт Акуафреска пропусна сам срещу Ханданович и не успя да донесе победата на Болоня.

Така Интер събра 50 точки - с 2 по-малко от 4-ия Фиорентина, който обаче има и мач по-малко. Болоня пък се изравни с 16-ия Киево с 27 точки.