Интер успя да постигне обрат срещу Фиорентина в мач от междинния 5-и кръг на Серия „А“. „Нерадзурите“ биха с 2:1 и се изкачиха на второ място във временното класиране, но са с равен брой точки с 3-ия и 4-ия – Наполи и Ювентус. „Виолетовите“, които са на 5-о място с 10 точки след тази среща, могат само да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка от този мач, в който създадоха множество положения.

Всички голове паднаха през второто полувреме. Първо Фиорентина поведе в 60-ата минута с гол от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден след като Жуан Жезуш задържа навлезлия в наказателното поле Хоакин. Джузепе Роси застана зад топката и не сгреши.

След гола Интер натисна повече и в 72-ата минута успя да изравни след грешка в защитата на Фиорентина – след центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле, а Естебан Камбиасо се възползва от него и отблизо се разписа за 1:1.

В 83-ата минута Джонатан се възползва от нова грешка в защитата на „виолетовите“ – лошо изчистена топка стигна до него, а той с воле я прати във вратата на противника за пълния обрат. Така бе оформен и крайният резултат – 2:1 за Интер.