Интер победи Верона с 2:0 в първия мач от 28-ия кръг на Серия „А”. Така „нерадзурите” събраха актив от 47 точки и изпревариха Фиорентина на 4-ото място, но преди „виолетовите” да са изиграли мача си от кръга срещу Киево, който можете да гледате на живо по RING.BGв неделя от 21:45 часа.

Срещата започна изключително добре за Интер и още в 5-ата минута гостите можеха да поведат в резултата, но ударът на Мауро Икарди срещна напречната греда. В 14-ата минута обаче Родриго Паласио не сгреши и резултатът бе открит в полза на „нерадзурите”.

Второто полувреме се разви по подобен начин – в 55-ата минута имаше греда за Интер, която бе дело на Ернанес, а малко след това (в 63-ата минута) падна и втория гол за гостите. Негов автор бе Джонатан.