Интер понесе тежък удар в борбата си за класиране в евротурнирите и понесе донякъде изненадваща загуба при гостуването си на Каляри с 0:2 в среща от 32-рия кръг на италианското първенство.

Головете за успеха на тима от Сардиния реализира чилиецът Маурисио Пиния в 63-ата от дузпа и 76-ата минути.

Рома се възползва от грешката на "нерадзурите" и стигна до успех с 2:1 при визитата си на Торино. Пабло Освалдо откри резултата в 22-ата минута, но домакините изравниха чрез Роналдо Бианки в 31-ата мин. Успехът на "джалоросите" дойде след попадение на Ерик Ламела в 60-ата мин.

Така в класирането Рома изпревари Интер и вече заема 5-о място, последното даващо право на участие в Лига Европа, с актив от 51 точки, една повече от миланския тим, който пък е 7-и. Лацио е между двата отбора също с 51 точки. Каляри е 10-и с 42 точки, а Торино е 15-и с 36.