Втория кръг в италианската Серия приключи с 43 попадения. След вчерашните победи на Ювентус и Наполи днес с упех се пздравиха фраворитите Рома, Милан, Интер и Фиорентина.

На "Сан Сиро" Милан се наложи с 3:1 над Каляри. "Росонерите" поведоха още в 8-ата минута с гол на бразилеца Робиньо. След половин час игра Мексес удвои.

В 33-ата минута Каляри успя да намали, но в 62-ата минута Балотели сложи край на спора с първия си гол за сезона в Серия А.

Фиорентина постигна разгромна победа като гост на Дженоа с 5:2. По два гола за виолетовите реализираха новите попълнения Джузепе Роси и Марио Гомес, а още едно попадение добави Алберто Акуилани.

Интер се наложи с класическото 3:0 като гост на Катания след голове на Паласио, Нагамото и Алварес.