Франция победи Италия с 2:1 като гост в приятелска среща, играна на стадион "Енио Тардини" в Парма. Така "петлите" си върнаха на "Скуадра адзура" за домакинската загуба с 0:2 в последния сблъсък между двата тима през юни 2008 година.

Възпитаниците на Чезаре Прандели можеха и да избегнат поражението пред собствена публика, но на два пъти гредите помогнаха на гостите.

Двубоят започна отлично за Италия и още в 10-ата минута Балотели можеше да открие, но удари греда. В 35-ата минута обаче Монтоливо пусна към Стефан Ел Шаарави, който прониза вратаря Йорис за 1:0 с дебютния си гол за националния отбор.

Радостта на "адзурите" не продължи дълго и още в следващата си атака Франция изравни след попадение на Матийо Валбуена.

След почивката двамата треньори направиха множество смени, а златен се оказа ходът на Дидие Дешан, който в 64-ата минута пусна Бафетимби Гомис на мястото на Оливие Жиру. Само три минути, след като се появи на терена, нападателят на Лион се възползва от подаване на Патрис Евра и оформи крайното 2:1 за Франция.

Домакините се втурнаха да изравняват и в 86-ата минута влезлият на мястото на Маркизио Емануеле Джакерини можеше да изравни след центриране отдясно, но мощният му удар се отби от напречната греда.

Италия - Франция 1:2
1:0 Ел Шаарави (35)
1:1 Валбуена (37)
1:2 Гомис (67)

Италия: Сиригу, Бардзали (46-Бонучи), Киелини, Балдзарети, Монтоливо (50-Флоренци), Маджо, Маркизио (50-Джакерини), Кандрева (70-Джовинко), Верати (51-Пирло), Балотели, Ел Шаарави (73-Диаманти)

Франция: Йорис, Дебюши (46-Ревейер), Евра, Сако, Кошчелни, Рибери (63-Менес), Матуйди, Валбуена (72-Гуркюф), Сисоко (91-Тремулинас), Капуе (83-Гоналонс), Жиру (63-Гомис)