Фиорентина постигна впечатляваща победа над Интер в двубой от 25-ия кръг на италианското първенство. "Виолетовите" се наложиха с 4:1 в домакинството си на "нерадзурите". След спечелените три точки Фиорентина вече има 42 точки и заема шесто място. Интер продължава да е пети, но вече само с точка повече от съперника си.

Двубоят започна много добре за домакините. Ляич откри в 13-ата минута и даде импулс на съотборниците си. В 33-ата минута резултатът вече бе 2:0, а точен бе Йоветич. Гостите опитваха да отговорят, но атаките им не бяха кой знае колко опасни.

До края на полувремето не се случи нищо интересно, а след почивката доминацията на Фиорентина продължи. Йоветич направи резултата класически в 55-ата минута, а Ляич вкара за 4:0 в 65-ата минута.

Почетното попадение за "нерадзурите" бе дело на Касано в 87-ата минута.