Фиорентина официално си осигури участие в евротурнирите през следващия сезон след победа с 1:0 над Палермо в мач от 37-ия кръг на Серия "А". Единственото и победно попадение за възпитаниците на Винченцо Монтела отбеляза Лука Тони в 41-ата минута.

Загубата пък прати Палермо и официално в Серия "Б", като сицилианците вече не могат да достигнат 17-ия в класирането Дженоа.

С успеха си Фиорентина събра актив от 67 точки - само една по-малко от 3-ия Милан, и е недостижим от отборите, които също се бореха за квоти за Лига Европа и Шампионската лига.

Окончателно ще стане ясно в кой точно турнир ще участват "виолетовите", след като Милан изиграе мача си с Рома тази вечер. Ако "росонерите" спечелят, те ще си осигурят участие в Шампионската лига. Ако загубят, ще трябва да гонят задължителна победа в последния кръг, за да завършат преди Фиорентина на 3-ата позиция в класирането.

В друга ранна среща от днешната програма на Серия "А" пък Киево и Торино направиха 1:1. Сирил Терео откри още в 10-ата минута в полза на тима от Верона, но Алесио Черчи донесе точката за "биковете" в 19-ата минута, разписвайки се от дузпа.