Фиорентина стигна до много трудна победа на старта на новата година. В първия си мач за 2014-ата "виолетовите" бяха максимално затруднени от гостуващия Ливорно, но все пак стигнаха до минимален успех с 1:0 в среща от 18-ия кръг на Серия "А".

Единственият гол реализира Гонсало Родригес в 66-ата минута.

След успеха Фиорентина остава на 4-то място, което ще запази и след края на кръга, с актив от 36 точки, колкото има и заемащия 3-ата позиция Наполи, но и с мач по-малко. Ливорно остава предпоследен, 19-и, с 13 точки.

Домакините имаха териториално превъзходство през първото полувреме, но положенията пред двете врати бяха малко. След почивката играта се оживи. В 61-ата минута Хуан Варгас беше близо до попадение за Фиорeнтина, след като засече ниско центриране в наказателното поле на Джузепе Роси, но Франческо Барди със страхотен рефлекс успя да избие. Три минути по-късно Ибрахима Мбайе можеше да изведе Ливорно напред, но прати топката в напречната греда с глава след центриране на Леандро Греко от фаул.

В 66-ата минута Гонсало Родригес вкара единствения гол с глава след подаване от корнер на Бохра Валеро, който записа седмата си асистенция за сезона.

Десетина минути по-късно Ливорно пропусна отличен шанс да изравни. Андреа Лучи изведе Паулиньо в чиста позиция в наказателното поле, бразилецът преодоля вратаря Нето и стреля към вратата, но Родригес блокира пред голлинията, топката отскочи към Марко Бенаси, който стреля с глава от 7-8 метра, но Нето спаси добавката. В 82-ата минута отново вратарят на Фиорентина се намеси решаващо и изби с една ръка силен удар под гредата на Бенаси от 20 метра. До края гостите се опитаха да натиснат, но на няколко пъти опасните контри на домакините едва не донесоха второ попадение.