Фиорентина победи Катания с 2:1 в последния мач от 1-ия кръг в Серия "А". Двубоят бе и дебют на новото попълнение на "виолетовите" Марио Гомес на "Стадио Артемио Франки".

Бившата звезда на Байерн игра цял мач за новия си отбор, но така и не успя да се разпише, като нацели и гредата от чиста ситуация през първото полувреме.

Джузепе Роси откри резултата в 14-ата минута с първия си гол за тима в първата си среща на стадиона във Флоренция. Осем по-късно обаче Пабло Бариентос изравни след грешка на Давид Писаро, който не успя да изчисти топката и буквално я подари на аржентинеца.

В 28-ата минута чилийският национал се реваншира за грубата си грешка и прониза вратаря Андухар с красив удар в близкия ъгъл, с което донесе трите точки за Фиорентина.