Еуженио Корини дебютира с победа начело на Киево, след като "Летящите магаренца" спечелиха с 2:1 домакинството си на Сампдория в мач от седмия кръг на Серия "А". Ужасна грешка на вратаря на гостите Серхио Ромеро позволи на Давид Ди Микеле донесе победата на Киево в 87-ата минута.

Сирил Теро даде преднина на домакините в последните секунди на първото полувреме, а Енцо Мареска изравни от пряк свободен удар след час игра.

За Киево това са първи спечелени точки в първенството след успеха над Болоня в първия кръг. След пет поредни загуби Доменико ди Карло беше уволнен и неговия пост пое Корини. За Сампдория това бе втора поредна загуба. Отборът няма обеда в последните си четири мача.

В късния мач от Серия "А" Дженоа и Палермно не излъчиха победотел. Срещата завърши 1:1.

Гостите поведоха в 14-та минута, когато Иличич центрира в наказателното поле, където Луиджи Джорджи засече топката с глава и я прати във вратата на Дженоа. Домакините изравниха в 52-та минута с попадение на Марко Бориело.

Палермо остава в зоната на изпадащите, като заема 18-о място с 5 точки, а Дженоа е на 6-та позиция с 9 точки.