Ювентус остана едноличен лидер в Серия А , след като постигна драматична домакинска победа над Удинезе с 1:0. Единственото попадение реализира фернандо Йоренте в добавеното време на срещата.

Юве стигна много трудно до успеха и равенството не би трябвало да бъде изненада. На три пъти в средата на второто полувремеДжанлуиджи Буфон спаси невероятни удари на Ди Натале на два пъти и на Ладзари.

Ювентус също имаше своите шансове, но Бъркич на вратата показа много добри реакции, както и няколко пъти топката излезе в аут.

В първата минута на добавеното време Стефан Лихщайнер центрира, а Йоренте изпревари в наказателното поле бразилеца Данило, който трябваше да го пази. Само с едно леко отклоняване на топката той заблуди вратаря Желко Бъркич и осигури трите точки за лидерите.

След този мач Ювентус има 37 точки- с три пред Рома и 9 пред 3-ия Наполи.

Антонио Конте и щабът му ще трябва да изчакат прегледите на лекарския екип, за да стане ясно колко сериозна е контузията на Андреа Пирло, който напусна играта още в 14-ата минута, заменен от Пол Погба.