Измина четвъртият кръг от италианската Серия ''А'', който имахте възможност да проследите пряко в каналите на bTV Media Group.

Логично в идеалния отбор за тази седмица присъстват предимно играчи на Рома и Наполи - двата отбора, спечелили големите дербита срещу Лацио и Милан.

Заслужава да се спомене и представянето на Интер, който постигна най-голямата си победа в последните седем години - със 7:0 срещу Сасуоло.

Пепе Рейна заслужи мястото на вратата в нашата класация, тъй като направи нещо, което никой не бе правил до момента. Испанецът спаси дузпа, изпълнена от Марио Балотели при успеха на Наполи на "Сан Сиро" с 2:1.

Защитата тази седмица се състои от Юто Нагатомо (Интер) заради стабилното му представяне срещу Сасуоло. Никола Легроталие също бе забележителен на терена, когато неговият тим Катания спечели първа точка за сезона срещу Парма. В отбрана са още защитниците на Рома Леандро Кастан и Федерико Балдзарети, които играха в римското дерби с Лацио, като последният дори успя да вкара гол.

В халфовата линия е Валон Бехрами, който помогна на Наполи в битката за спечелване на средната линия в дербито с Милан. Компания му правят Естебан Камбиасо и Сафир Тайдер от Интер, които не пропуснаха да запишат имената си сред голмайсторите срещу ''боксовата круша'' Сасуоло.

Остана само да назовем тримата играчи, които бяха най-убедителни в предни позиции в четвъртия кръг. Първи в списъка е Карлос Тевес, който осигури успеха на шампиона Ювентус срещу Верона с 2:1. Разбира се, изявите на Франческо Тоти в дербито срещу Лацио не останаха незабелязани. Принцът на Рим направи всичко възможно, за да може именно Рома да спечели голямата битка, като само липсата на шанс, го лиши от гол. Накрая е редно да споменем и Диего Милито. За малко повече от 30 минути престой на терена, аржентинецът вкара два гола и подаде за още един при разгромната победа на своя Интер срещу новака Сасуоло.

Все още може да подкрепите своя фаворит в анкетата ''Гол на кръга". Може да видите предложенията ни тази седмица тук.

Тази седмица любителите на италианския футбол ще могат да се насладят на цели два кръга. Програма за срещите, които може да гледате пряко по bTV Action, RING.BG и VOYO.bg ще откриете тук!