Полузащитникът на Фиорентина Давид Писаро обяви, че според него стилът на игра на испанския национален отбор, станал известен като "тики-така", не е функционален за италианската Серия "А".
Чилийският национал изтъкна, че в Калчото е по-важно да отбележиш гол в противниковата врата, отколкото да направиш рекорден брой пасове между футболистите.
"Когато играеш в Италия, най-важното е да отбележиш гол срещу противника. Да, големите периоди от игра, в които владееш топката, сигурно са готини и забавни, но това е само когато печелиш и искаш да измориш още повече опонентите си преди да ги довършиш с още един гол."
"Миналата година видяхме Луис Енрике и неговата Рома с този стил. Май е по-добре да забравим за този начин на игра", коментира доскорошният футболист на "вълците" и Манчестър Сити.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos