Наполи победи Милан с 3:1 в мач от 23-ия кръг на Серия "А" и се приближи на три точки от втория във временното класиране Рома. Неаполитанците изоставаха в резултата, но успяха да стигнат до пълен обрат в своя полза.

Гостите изненадаха тима на Рафа Бетинес още в самото начало, когато новото попълнение Адел Таарабт откри резултата след самостоятелен пробив през центъра в 8-ата минута.

Отговорът на Наполи обаче не закъсня и само три по-късно Гьокхан Инлер изравни с красив прехвърлящ удар, не и без помощта на рикошет в крака на Найджъл де Йонг - 1:1.

След почивката дойде часът на Гонсало Игуаин, който наказа на два пъти вратаря Кристиан Абиати след грешки в защитата на Милан. Бившият голаджия на Реал (Мадрид) първо направи 2:1 в 56-ата минута, засичайки с глава центриране отляво, а в 82-ата реши всичко с второто си попадение в срещата.

Така Наполи събра актив от 47 точки и е на трета позиция, докато Милан остана 10-и с 29 точки.