Серията от шест поредни победи на Интер в Серия А и общо девет с мачовете от Лига Европа, намери своя край при това донякъде изненадващо при гостуването на Аталанта. Тимът от Бергамо не просто спря своя съперник от Милано, а и го победи с 3:2 в последната среща от 12-ия кръг.

Домакините поведоха в резултата още в 9-ата минута с попадение на Джакомо Бонавентура.

След почивката, в 56-ата минута, Интер изравни чрез Фреди Гуарин, но Аталанта бързо възстанови аванса си и в 60-ата мин. Херман Денис бе точен за 2:1. Отново той направи 3:1 от дузпа в 67-ата мин.

Все пак гостите направиха по-почетна загубата си и в 84-ата мин. Родриго Паласио оформи крайния резултат 3:2.

"Бергамаските" завършиха мача с човек по-малко, след като в добавеното време Факундо Пара получи директен червен картон.

В класирането Интер остава на 2-ро място с 27 точки, на 4 от лидера Ювентус. Аталанта вече е на 6-а позицияс 18 точки.