Аталанта се наложи с 2:1 над Парма в първа среща от 15-ия кръг на първенството на Италия. Мачът противопостави два отбора от средата на таблицата, като с победата си домакините се изкачиха на 8-о място с 21 точки. Една стъпка по-надолу е Парма, която има 20.

Херман Динис откри резултата в полза на "синьо-черните" от Бергамо още в 4-ата минута, а националът Федерико Пелузо удвои в 38-ата. Бразилецът Амаури върна едно попадение в последните секунди на първата част.

Слид почивката обаче и двата отбора имаха по две голови положения, които не реализираха.

По-късно днес играят Рома и Фиорентина. В неделя вечерта пък е дербито на кръга, в което Интер е домакин на Наполи, а и двата отбора са в подножието на върха. Ювентус, който води с 35 точки, гостува утре на Палермо.