Треньорът на Милан Масимилиано Алегри смята, че тимът му е заслужавал да победи Интер в дербито на Италия. Както е известно големите съперници разделиха по точка, тъй като двубоят завърши 1:1.

"Не съм ядосан. Щастлив съм от това, което показа отборът. През първото полувреме се представихме отлично, като създадохме много голови положения. Намалихме темпото след почивката, но не допуснахме много атаки, а Кристиян Абиати направи едно много добро спасяване.

Трябваше да задържаме повече топката и да накараме Интер да се движи повече. Трябва да реализираме попадения, когато ни се отдаде такава възможност, защото не може да очакваме, че ще контролираме мача през всичките 90 минути. Трябва по-добре да се възползваме от шансовете си.

Срамота е, че не победихме. Срещу Удинезе обаче спечелихме с гол в 92-ата минута, а заслужавахме равенството. Това е футболът.

Много съм щастлив в Милан. Президентът Берлускони вече показа, че държи на мен, след като не ме уволни след първите седем кръга на сезона", коментира Алегри.