Верона постигна първи успех в последните си шест мача. Тимът на Андреа Мандорлини се наложи над Дженоа с 3:0 в двубой от 31-ия кръг на италианската Серия "А".

Марко Донадел откри резултата в 35-ата минута, но малко преди почивката домакините останаха с 10 души на терена след втори жълт картон на Микеланджело Албертаци.

Въпреки това Верона не допусна изравнява, а дори напротив - направи успеха си още по-изразителен. 36-годишният Лука Тони набързо вкара два гола (88' и 93' минути), с което оформи и крайния резултат.

Така Верона се изкачи на девета позиция с 43 точки, докато Дженоа е на 13-о място с 39 точки.

Очаквайте ексклузивно интервю с футболиста на Верона Николай Михайлов на 31 март, понеделник, от 20:00 часа в предаването "Зона спорт" по bTV Action!