на живо

Завръщането на Калейн! Сребро на бухалки! (ВИДЕО)

Втори медал за българката от Световната купа в София

Боряна Калейн преодоля себе си и спечели сребърен медал за съчетанието си с бухалки на Световната купа в София.

Родната гимнастичка беше единствената ни представителка във финала на този уред. След много добра игра тя получи оценка от 33,900 точки.

Това я нареди на второ място в крайното класиране след италианката София Рафаели с 34,250 точки. Трета е Виктория Оноприенко с оценка 33,000 точки.

Отличието беше важно за Калейн, тъй като по-рано през деня тя направи грешки с топка и обръч и остана извън подиума.

За Боряна това е втори медал от Световната купа в София. Тя стана шампионка в многобоя, а след нея се нареди Стилияна Николова.

Ето и как продължава състезателният ден в "Арена София":

15:40 - 16:15 Лента, индивидуално

Стилияна Николова ще играе трета, Боряна Калейн е седма

16:25 - 17:05 3 ленти и 2 топки, ансамбли
Българките ще играят четвърти

Всички съчетания може да гледате пряко по bTV, RING и на сайта btvsport.bg от 12:30 ч. днес!