на живо

Световна купа, финали: Къде и как да гледате българските гимнастички?

Вижте програмата за деня

Анна Недкова, БФХГ

Ден последен на Световната купа по художествена гимнастика в София! Време е за финалите на отделните уреди

След като в многобоя българките завоюваха 3 медала - злато за Боряна Калейн, сребро за Стилияна Николова и бронз за ансамбъла, днес (14 април) грациите ще представят отново съчетанията си, за да се борят за медалите на отделните уреди.

Надпреварата започва в 12:30 ч. и ще може да я гледате пряко по bTV, RING и на сайта btvsport.bg!

Българките ще играят четвърти

Всички съчетания може да гледате пряко по bTV, RING и на сайта btvsport.bg от 12:30 ч. днес!

Вчера (13 април) Боряна Калейн стана шампионка в многобоя за втори път в кариерата си. Тя триумфира пред родна публика и през 2022 г. Боряна влезе и във всички финали на отделните уреди, като се класира с първи резултат на обръч и бухалки и трети на топка и лента.

Шампионката в многобоя от миналата година Стилияна Николова ще пропусне само финалът на бухалки, тъй като изпусна уред по време на съчетанието си. С топка и лента тя получи най-висока оценка, а с обръч се класира за финала с пети резултат.

Истинско прераждане наблюдавахме при ансамбъла в състав Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева! След като момичетата на Весела Димитрова останаха седми с пет обръча в петък (12 април), те бяха абсолютно безгрешни в смесеното съчетание. Така спечелиха и бронз в многобоя.