на живо

Бронз за ансамбъла на Световната купа (ВИДЕО)

Перлите на Весела Димитрова безупречни на ленти и топки

Ансамбълът на България спечели бронзов медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева се класираха трети със сбор от 67.400 точки (34.150 на пет обръча и 33.250 на ленти и топки).

Българките вчера бяха седми в класирането, след като допуснаха грешки в композицията си с пет обръча.

Днес обаче възпитаничките на Весела Димитрова бяха безупречни в изключително сложното си съчетание и получиха най-високата оценка за три ленти и две топки от 33.250 точки.

Националките се класират и за двата финала в неделя, като влизат с първа по сила оценки на ленти и топки.

Шампион в многобоя стана отборът на Израел с 69.300 т. (38.150 пет обръча и 31.150 на три ленти и две топки), а на второ място е Италия с 68.150 (37.050 и 31.100).

Световната купа завършва утре - от 12:30 до 17:30 часа с финалите на отделните уреди при жените и при ансамблите с участието на Боряна Калейн, на Стилияна Николова и на българския отбор.

Не забравяйте! Финалите на отделните уреди са утре (14 април) и ще може да ги гледате пряко по bTV, RING и на btvsport.bg от 12:30 ч.!