Волфсбург разби Вердер с 3:0 в последна среща от днешния ден в 10-ия кръг на Бундеслигата и се изкачи на 5-о място в класирането. Момчетата на треньора Дитер Хекинг имаха пълно превъзходство през цялото време и след днешната си пета победа събраха 15 точки и вече са в местата на Зона Лига Европа.

Вердер остава на 12-а позиция с 12 точки, като вече четири срещи няма победа.

Още в 7-ата минута Максимилиан Арнолд откри резултата за "вълците", засичайки пас на Ивица Олич. За роденият през 1994 година Арнолд това е втори гол във втори пореден мач, след като той досега се подвизаваше във втория състав.

В 72-ата минута хърватският ветеран Олич покачи на 2:0, оползотворявайки атака и подаване на по-младия си сънародник Иван Перишич. Самият Перишич пък оформи крайното 3:0 минута преди изтичането на редовните 90 минути.