Борусия (Дортмунд) и Щутгарт също се класираха за 1/4-финалите на Купата на Германия, където малко по-рано място си осигуриха и Волфсбург и Бохум.

Шампионите от Дортмунд категорично надиграха Хановер и биха с 5:1, като с хеттрик се отличи Марио Гьотце.

Гьотце откри резултата още в 3-ата минута, а в 18-ата Блашчиковски бе точен за 2:0, след като първоначално вратарят Рон-Роберт спаси удара му, но топката се върна към поляка, рикошира и влезе във вратата.

Малко преди почивката отново Гьорце бе точен, за да затвори полувремето с класически резултат.

През второто полувреме Борусия продължи устрема си и направи няколко пропуска, а в 79-ата минута Маме Бирам Диуф върна едно попадение, след като бе точен с глава.

Това още повече ожесточи „жълто-черните“ и те реализираха нови два гола- в 85-ата минута Гьотце оформи хеттрика си, а в последната минута и Левандовски вкара за крайното 5:1 за Борусия (Дортмунд).

Щутгарт пък би Кьолн с 2:1.

Бохум би Мюнхен 1860 с 3:0, а Волфсбург се наложи с 2:1 над Байер (Леверкузен).

„Вълците” се класират напред след изключително драматичен мач с Байер, в който съперникът им поведе с автогол на Фагнер в 31-ата минута. Преднината на тима от Леверкузен се запази до 78-ата минута, когато Кристиан Треш изравни, а в последната минута на редовното време Бас Дост реализира за пълен обрат и прати Волфсбург на 1/4-финал.