Байерн (Мюнхен) спечели дербито с Вердер в Бремен от шестия кръг на Бундеслигата. "Баварците" стигнаха до победа с 2:0 след два гола в рамките на няколко минути. Луис Густаво се разписа в 81-ата, а две по-късно Марио Манджукич, който се намира в страхотна форма, сложи точка на спора.

Тимът на Юп Хайнкес имаше още едно много изгодно положение, но в 49-ата минута Франк Рибери уцели гредата. Така Байерн продължава да бъде начело в Германия с пълен актив от 18 точки. С пет точки изостава вторият Айнтрахт, но тимът от Франкфурт е с мач по-малко. Вердер пък е осми със 7 точки.

Байер (Леверкузен) пък не допусна изненада срещу Гройтер Фюрт у дома и победи с 2:0. Успехът дойде след две попадения на влезлия като резерва на почивката Сидни Сам (51-ата и 62-ата). С победата Байер се изкачи на шеста позиция с 10 точки, а Гройтер Фюрт е сред изпадащите с 4 точки.

Успех със същия резултат постигна и Щутгарт. Бившият тим на Красимир Балъков спечели гостуването си на Нюрнберг с 2:0, като това е първа победа от началото на сезона в Бундеслигата. Щутгарт откри още в 1-ата минута чрез Ведад Ибишевич, а в 75-ата Мартин Харник оформи крайния резултат. Така Щутгарт е точно над зоната на изпадащите с 5 точки, а Нюрнберг е 11-и със 7.

Хамбургер пък се наложи над Хановер с 1:0. Точен бе Рудневс в 20-ата минута. Така домакините се изкачиха на десета позиция със 7 точки, а Хановер е четвърти с 10.

Хофенхайм и Аугсбург направиха нулево равенство, което им отреди съответно девето и 18-о място.