Заарбрюкен поднесе голяма изненада в 1-ия кръг от турнира за купата на Германия, след като елиминира елитния Вердер (Бремен).

Тредивизионният тим се наложи с 3:1 след продължения, а редовното време завърши при резултат 1:1.

Почти през целия мач Заарбрюкен диктуваше събитията на терена и заслужено се класира за следващия кръг. Несполучлив дебют в официален мач направи новият наставник на Вердер Робин Дут.

Заарбрюкен поведе в самия край на първото полувреме с гол на Нилс Фишер. Вердер изравни в 59-ата минута чрез Себастиан Прьодъл.

В последните секунди на първото продължение Тим Щегерер щутира от дистанция, топката се отклони от тялото на Клеменс Фриц и влетя във вратата на безпомощния Себастиан Милиц.

Заарбрюкен реши всичко в 112-ата минута, когато Филип Кройелс изведе отлично Марсел Цимер, който оформи крайния резултат 3:1.

Друг тим от Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) пък загуби с 4:5 след дузпи ( 0:0 в редовното време) от друг третодивизионен тим - Дармщад 98.