Швейцария изненада Германия и победи един от основните претенденти за титлата от Евро 2012 с 5:3 в приятелска среща. Дердиок се превърна в герой за домакините – той завърши мача с хеттрик.

Основните проблеми на тима воден от Йоаким Льов бяха в защита, което доведе и до значителните 5 гола в тяхната врата.

Дердиок откри в полза на домакините в 21-ата минута, а само 3 по-късно покачи на 2:0. В последната минута на първото полувреме Хюмелс намали пасива на бундестима, но в самото начало на втората част (50) отново Дердиок бе точен за 3:1.

В 64-ата Шюрле се отново даде надежди на Германия с хубав гол, но тази надежда продължи само две минути, защото след това Лихтщайнер бе точен за 4:2, а в 72-ата Ройс вкара съкрушителния пети гол – 5:2.

Германия успя да се разпише още ведъж – в 77-ата минута Мехмеди оформи крайното 3:5.