Щутгарт победи с 1:0 Хофенхайм в среща от 22-ия кръг на германското първенство, с което почти си гарантира място в Бундеслигата и през следващия сезон.

Единственото попадение в мача вкара австрийският халф Мартин Харник, който се възползва от подаване на Ибрахима Траоре още в третата минута. С това Щутгарт събра актив от 28 точки и се изравни с Вердер Бремен на 11-то място, изпреварвайки отборите на Фортуна Дюселдорф, Нюрнберг и Волфсбург в генералното класиране на Бундеслигата.

Мачът най-вероятно оформи и тройката на изпадащите от елитната дивизия. Хофенхайм е първи под чертата и изостава на десет точки от Волфсбург, а на последните две места се намират Аугсбург и Гройтер Фюрт.

С гол в добавеното време на Себастиан Полтер Нюрнберг взе точка на собствен терен с Хановер 96, завършвайки 2:2 в друг мач от кръга.

Унгарският национал Саболч Хущи даде аванс на гостите четири минути преди края на първото полувреме, влизайки през центъра след закъсняла реакция на отбраната. Осем след началото на второто полувреме Тим Клозе изравни за франките. Гостите от Хановер отново излязоха напред в 68-ата минута, когато Дидие Я конан след подаване на норвежкия национал Мохамед Абделауе.

Резервата Полтер, който се появи на терена едва девет минути преди последния съдийски сигнал, изравни за 2:2 във втората минута на добавеното време, забивайки топката след пробив от дясно и центриране на Тимъти Чандлър.

По този начин Нюрнберг събра 26 точки и се премести на 13-о място, смъквайки надолу Волфсбург. Хановер 96 има 30 точки и се изкачи на 8-о място, пропускайки възможността да се придвижи на мястото на Майнц'05.