Отборът на Майнц изненада Щутгарт и победи като домакин с 3:1 в първа среща от 12-ия кръг на Бундеслигата.

Гостите, които заемаха 6-та позиция в класирането бяха 5 поредни мача без загуба, но не успяха да продължат успешната си серия.

Първата част на двубоя завърши без голове, като и двата състава имаха възможности да открият резултата.

Пет минути след началото на второто полувреме Щутгарт успя да поведе след гол на Какау. В 53-ата минута Майнц стигна до изравнително попадение, дело на нигериеца Антъни Уджа. След час игра домакините получиха право за изпълнение на дузпа, която авсрийския национал Андреас Иваншиц превърна в гол - 2:1. Само след 4 минути отново Уджа беше точен за Майнц, като оформи крайното 3:1.

Този успех бе много важен за отбора на домакините, които се отделиха от последните места с актив от 12 точки.