Щутгарт победи Хамбургер с 1:0 в последния мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение в мача бе дело на Ведад Ибишевич и падна в 30-ата минута.

Гостите започнаха мача по-добре и заслужено поведоха след половин час игра, но домакините се засилиха в края на полувремето и за малко да изравнят, но ударът на Милан Бадел срещна гредата.

Второто полувреме отново бе силно за Щутгарт, но тимът не успя да реализира нов гол. За сметка на това обаче не позволи и на Хамбургер да изравни и резултатът се запази.

След този кръг Хамбургер е на 11-а позиция с 10 точки, а Щутгарт е 12-и с 9. Лидер е Байерн (Мюнхен), който не е загубил и точка през новия сезон.

В друг мач от кръга Нюрнберг приключи серията си от четири мача с поражения, завършвайки 0:0 у дома с Аугсбург в скучен мач.

И двата отбора се пазеха да не допуснат гол повече, отколкото да опитват атаки и логично до почивката нямаше нищо интересно.

След почивката 19-годишният вратар Патрик Раковски смени стража на домакините Рафаел Шефер заради травма, но Аугсбург не се възползваха от грешката на младока при един корнер в 60-ата минута. След това Раковски пък спаси опасен удар с глава, за да се реваншира.