Борусия (Дортмунд), който за втора поредна година взе титлата на Германия, спечели гостуването си на тима на Красимир Балъков - Кайзерслаутерн с 5:2, в предпоследен 33-и кръг от шампионата.

"Жълто-черните" си отбелязаха автогол в 16-ата минута чрез Фелипе Сантана, но до почивката вкараха три безответни попадения. Точен на два пъти бе Лукас Бариос, а веднъж се разписа Марио Гьотце.

Малко след почивката Пиер Де Вит намали за 1:3, а в 55-ата минута Бариос оформи своя хеттрик. Крайното 5:2 оформи Иван Перишич. На два пъти гредите помогнаха на сигурния изпадащ Кайзерслаутерн, след удари на Левандовски и Перишич.

Финалистът в Шампионска лига Байерн (Мюнхен) пък взе домакинството си на Щутгарт с 2:0 след голове на голмайстора в Бундеслигата Марио Гомес в 32-ата минута и на Томас Мюлер в продължението.

Третият състав в класирането в Германия - Шалке се наложи над Херта с 4:0. С два гола за "кралскосините" се отчете Хунтелаар, а освен него се разписаха Холтби и "неостаряващият" Раул.

Домакински успех постигна и съставът на Волфсбург, който продължава битката си за място в зона Лига Европа. "Вълците" надделяха с 3:1. Точни за тима на Феликс Магат бяха Салихамиджич и Хелмес на два пъти, докато за Вердер се разписа Маркус Розенберг.

Конкурентът на Волфсбург за място в евротурнирите - Хановер пък загуби гостуването си на Байер (Леверкузен) с 0:1 и вече има само точка аванс пред "вълците". Голът за "аспирините" пък бе дело на Щефан Кислинг в 75-ата минута.

Ето и останалите резултати:

Хамбургер - Майнц 0:0

Фрайбург - Кьолн 4:1

Хофенхайм - Нюрнберг 2:3

Борусия (Мьонхенгладбах) - Аугсбург 0:0

Волфсбург - Вердер 3:1

Така кръг преди края почти всичко е ясно. Борусия (Дортмунд) е шампион, като освен тима на Юрген Клоп, Байерн (Мюнхен), Шалке и Борусия (Мьонхенгладбах), също ще играят в Шампионска лига. В зона Лига Европа са Байер (Леверкузен), Щутгарт и Хановер или Волфсбург. Изпадащите също вече са почти известни. Във Втора Бундеслига през сезон 2012/13 ще играе Кайзерслаутерн на Красимир Балъков. Херта и Кьолн продължават битката за 16-о място, което ще им осигури плейоф срещу третия във Втора Бундеслига.