Шампионът Байерн (Мюнхен) направи първи "подарък" след като си осигури предварително титлата и завърши 3:3 като домакин на Хофенхайм в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата.

Треньорът на "баварците" Пеп Гуардиола пусна в игра няколко играчи, които получаваха по-малко шанс за изява през сезона.

Хофенхайм поведе в 23-ата минута с гол на Модесте, но Байерн успя да стигне до пълен обрат след попадения на Писаро (31,40) и Шакири (34). Минута преди края на полувремето Салихович намали за гостите. През второто полувреме Хофенхайм стигна до изравнителен гол и заслужи точката след попадение на Фирмино в 75-ата минута.

На трибуните за последен път преди да влезе в затвора бе вече бившият президент на Байерн Ули Хьонес.

В една от най-интересните срещи борещия се да не изпадне отбор на Щутгарт загуби като домакин срещу Борусия (Дортмунд) с 2:3. Тази победа пък изведе "жълточерните" на втора позиция в класирането. Щутгарт поведе с 2:0 с голове на Гентнер (9) и Харник (19), но Борусия стигна до обрат след хеттрик на Марко Ройс (30, 68-дузпа, 83).

В друг мач от кръга Байер (Леверкузен) не успя да победи Айнтрахт (Брауншвайг) и завърши 1:1. Волфсбург стигна до победа над Айнтрахт (Франкфурт) в добавеното време с 2:1, а Майнц (Тодор Неделев не бе в групата на отбора) се наложи над Аугсбург с 3:0.

Начело в калсирането е Байерн със 78 точки, втори е Борусия (Дортмунд) с 55, трети е Шалке с 54.