Шалке разгроми Волфсбург с 4:0 в мач от 22-ия кръг на Бундеслигара и вече е на 5 точки зад лидера Борисуя (Дортмунд), а преследването продължава.

Звездата Раул откри резултата с попадение още в 10-ата минута и сложи началото на головото шоу. Това беше гол номер 400 за бившия реализатор на Реал (Мадрид) – 323 попадения за „белия балет”, 44 за Испания и 33 за Шалке!

Само 5 минути след знаменателния гол на Раул, Клаас Ян Хунтелаар отигра чудесно центриране на Фукс и покачи на 2:0.

Второто полувреме отново бе под диктовката на домакините. В 49-ата минута Матип направи резултата класически с глава, а в 72-ата отново Хунтелаар бе точен за 4:0.

В края на мача Волфсбург можеше да стигне до почетен гол, но късметът не бе на тяхна страна и срещата завърши 4:0 е полза на Шалке.