Шалке не успя да запише победа в четвърти пореден мач в Бундеслигата. "Кралскосините" завършиха 1:1 като домакини на Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 15-ия кръг от шампионата.

Домакините започнаха по-добре, като Клаас Ян-Хунтелаар и Люис Холтби направиха пропуски. В 62-ата минута Игор Де Камарго наказа Шалке, откривайки резултата на "Фелтинс Арена". Момчетата на Хууб Стевенс обаче наложиха натиск и успяха да изравнят чрез Джулиан Дракслер пет минути преди края.

В друг мач Байер (Леверкузен) пък записа четвърти пореден успех в шампионата. Този път "аспирините" надделяха с 1:0 срещу Нюрнберг.

Щефан Кислинг донесе поредния успех на Леверкузен.

Домакините наложиха натиск в самото начало и организираха няколко атаки, но в 30-ата минута имаха голям късмет, тъй като Себастиан Полтер уцели гредата, пропускайки най-чистото положение в полза на Нюрнберг. Само седем по-късно обаче Щефан Кислинг откри резултата на "Байарена", а с асистенция се отчете Андре Шурле. До края домакините играха по-добре, но ново попадение не последва.

В класирането преди дербито Байерн (Мюнхен) - Борусия (Дортмунд), водят баварците с 37 точки, пред Байер (Леверкузен) с 30, Борусия (Дортмунд) с 26, Шалке с 25 и Айнтрахт с 24.