Айнтрахт (Франкфурт) и Шалке направиха зрелищно равенство 3:3 в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата.
Гостите започнаха по-добре и набързо поведоха с 2:0. В 14-ата минута Йоханес Флум си отбеляза автогол, а четири по-късно Матип бе точен.

След почивката обаче се получи подем в играта на Айнтрахт и те успяха не само да изравнят, но и да обърнат нещата в своя полза. Головете реализираха Флум в 56-ата и Хоселу в 61-ата и 68-ата минути.

Все пак Шалке успя да си тръгне с точка от Франкфурт след попадение на Бенедикт Хьоведес четири минути преди последния съдийски сигнал.

Байер (Леверкузен) пък се изкачи на втората позиция в Бундеслигата след 1:0 при гостуването си на Херта. Единственото попадение реализира Щефан Кислинг. Той получи топката от Хегелер, който беше в засада, но тя остана незабелязана от съдиите.

Ето и останалите резултати:

Аугсбург - Хофенхайм 2:0
Айнтрахт (Брауншвайг) - Фрайбург 0:1
Нюрнберг - Волфсбург 1:1

Дербито на кръга между Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен) започва в 19:30 часа.

Преди този мач класирането изглежда така: лидер е Байерн с 32 точки, следван от Байер с 31, Борусия (Дортмунд) с 28 и Борусия (Мьонхенгладбах) с 25.